قهوه

5 نکته درمورد قهوه های برزیلی که احتمالا نمی دانید

1. بزرگترین تولید کننده جهان
ما در اینجا در مورد اندازه کشور صحبت نمی کنیم. تولید قهوه برزیل بسیار زیاد است. این کشور مسئول حدود یک سوم تولید قهوه در سطح جهان است (که این محصول را هم بزرگترین تولید کننده و هم صادر کننده قهوه تا کنون می داند). در سال 2015 ، مجموعاً 36.89 میلیون کیسه 60 کیلویی بود. آیا می توانید تصور کنید که چند قهوه تولید می کند؟

از این رو ، رفتار تولید و بازار این کشور تأثیر ناگهانی بر قیمت های بازارهای بین المللی دارد ، به این معنی که خشکسالی در برزیل می تواند منجر به افزایش قیمت قهوه در سراسر جهان شود.

این امر باعث شده است که بسیاری از دوستداران قهوه (هرچند نه همه) معتقدند که تاکید برزیل بر کمیت باعث فراموشی کیفیت تولیدکنندگان می شود و تولید دانه های خود را برای تولید کنندگان برزیلی دشوارتر می کند. که من را به نکته بعدی می رساند …

 

2. یک پروفایل طعم نادیده گرفته شده
بیشتر مردم برای تهیه لوبیای مخلوط اسپرسو به برزیل می روند. و هیچ مشکلی وجود ندارد با این حال ، این کشور بارها و بارها ، قهوه های درجه یک تولید کرده است.

علاوه بر این ، منشا single برزیل تنها “کافی” نیست. آنها قهوه های با کیفیت و متمایزی هستند. معمولاً برزیلی ها شیرینی شدیدی به شکل نت های کارامل و شکلات ، بدن بزرگ و اسیدیته نسبتاً کم دارند.

این اسیدیته کم همان چیزی است که باعث می شود مردم کیفیت یک فنجان برزیل را دست کم بگیرند – با این حال یک جرعه دوم بخورید ، و می فهمید که این مشخصات طعم دهنده به طرز شگفت آوری خوب است.

 

3. قهوه کاملاً متنوع
می دانید که ما در مورد متنوع بودن قهوه برزیلی چه گفتیم؟ منظورمان این بود. با چهارده منطقه مهم تولیدکننده قهوه در هفت ایالت ، دانه های برزیل ترکیبی متنوع است. نگاهی به اطلاعات روی کیسه های قهوه خود بیاندازید. ممکن است دریابید که قهوه شما از Minas Gerais (Sul de Minas، Cerrado Mineiro، Chapada de Minas، Matas de Minas)، سائو پائولو (Mogiana، Centro-Oeste)، Espírito Santo (Montanhas do Espírito Santo، Conilon Capixaba) ، باهیا است. (Planalto da Bahia ، Cerrado da Bahia و Atlantico Baiano) ، Paraná (Norte Pionerio do Paraná) ، Rondonia یا حتی ریودوژانیرو.

با وجود بسیاری از مناطق تولید کننده قهوه ، طیف گسترده ای از انواع سنتی و آزمایشی را مشاهده می کنید: بوربن ، موندو نوو ، Icatú ، Catuaí ، Iapar ، Catucaí و غیره.

 

4. ویژه های درجه ای
اکثر قهوه های برزیلی طبیعی (شسته نشده) و یا طبیعی (نیمه شسته) هستند. یک روش فرآوری طبیعی به این معنی است که پس از چیدن گیلاس های قهوه ، آنها را همانطور که هستند خشک می کنند ، بدون آنکه پوست یا لک برداشته شود.

خب پس این چرا مهم است؟ خوب ، پردازش طبیعی بدون آسیب رساندن به دانه ها دشوار است – اما می تواند بدن قابل توجهی ، شیرینی ، صافی و پیچیدگی را به مشخصات قهوه اضافه کند.

و آب و هوای برزیل ، با بارندگی کم و مدت طولانی آفتاب ، این کشور را برای فرآوری طبیعی عالی می کند.

 

5. یک سیستم طبقه بندی پیچیده
وقتی برزیل با سیستم های طبقه بندی قهوه اکثر کشورهای تولید کننده مقایسه می شود ، یک سیستم کاملاً دقیق دارد. قهوه ها بر اساس طبقه بندی صفحه ، رنگ و حجامت درجه بندی می شوند. سپس این امر منجر به رتبه بندی آنها از بهترین تا بدترین حالت ، به شدت سخت ، نرم ، نرم ، سخت ، ریادا ، ریو و ریو زونا می شود.

برای ما چه معنی دارد؟ ما حتی اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار داده ایم که به ما امکان می دهد مشخصات و کیفیت قهوه خاصی را تعیین کنیم.

اکنون که درباره قهوه های برزیلی و مشخصات منحصر به فرد آنها اطلاعات بیشتری کسب کرده اید ، امیدوارم فرصتی به آنها بدهید. چه در حال حجامت باشید ، چه در حال تفت دادن ، و یا به سادگی قهوه ای را در یک کافه انتخاب می کنید ، آنها چیزهای زیادی برای ارائه دارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *