قهوه

چگونه یک اسپرسوی عالی و بی نظیر تهیه کنیم؟

همه آن هایی که عاشق اسپرسو و قهوه هستند طعم بی نظیر قهوه هایی که در کافی شاپ ها نوشیده اند را همیشه زیر دندان هایشان دارند. برای تهیه یک قهوه یا اسپرسوی خوش طعم در خانه روش های زیادی وجود دارد. اگر در اینترنت این موضوع را جستجو کنید به سایت های مختلفی می رسید که هر کدام شان دستورهای مختلفی برای دم کردن قهوه و اسپرسو دارند. در این مقاله قصد داریم به زبان ساده و کاملا کاربردی نحوه دم کردن یک اسپرسوی بی نظیر و منحصر به فرد را با هم مرور کنیم.

1.پرتافیلترتان را تمیز کنید:
قبل از اینکه بخواهید از دستگاه تان استفاده کنید باید مطمئن شوید که پرتافیلترتان تمیز است. رطوبت و باقی مانده دانه های قهوه باعث می شود طعم اسپرسو عوض شود و آن چیزی که می خواهید به دست نیاید.چنانچه میخواهید برای خرید اسپرسوساز اقدام نمایید قروشگاه آقای قهوه درخدمت شماست.

2.مقدار مناسبی از قهوه را در دستگاه بریزید:
این گام ممکن است برای خیلی ها ساده به نظر برسد اما اگر می خواهید یک اسپرسوی حرفه ای در خانه تهیه کنید باید مقدار قهوه را قبل از دم کردن وزن کنید.

3.دانه های قهوه را به درستی در پرتافیلتر توزیع کنید:
به احتمال زیاد زمانی که قهوه را آسیاب می کنید دانه های آن به شکل کوه یا هرم بر روی پرتافیلتر در می آید. همین امر موجب می شود قهوه به طور منظم در آن توزیع نگردد. در بعضی از بخش های پرتافیلتر ممکن است دانه های بیشتری داشته باشید و در برخی از بخش های آن ممکن است قهوه کمتری را به دست آورید. برای اینکه قهوه را همه جای دستگاه به خوبی توزیع کنید می توانید از ابزارهایی که برای اینکار طراحی شده اند بهره ببرید.

4.به آرامی و به طور منظم به پرتافیلتر ضربه بزنید:
تمپ کردن یا ضربه زدن به پرتافیلتر یکی از روش هایی است که هوای داخل قهوه را می گیرد و آن را یکدست می کند. اگر به سختی و با فشار به پرتافیلتر ضربه بزنید قهوه تان خوب از آب در نمی آید.

5.هدگروپ را بشویید:
قبل از اینکه پرتافیلتر را به هدگروپ وصل کنید باید آن را خوب تمیز کنید تا دانه های قدیمی قهوه در آن باقی نمانده باشد. شستن گروپ هد شما را مطمئن می سازد که اسپرسو به خوبی و به طور یکنواخت گرم می شود.

6.پرتافیلتر را بگذارید و شروع به دم کردن اسپرسو کنید:
حالا پرتافیلتر را به هد گروپ وصل کنید و شروع به دم کردن اسپرسو نمایید. اگر بلافاصله کار را شروع نکنید گرمای هدگروپ ممکن است سطح قهوه را بسوزاند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *